Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Денешниот последен викенд од јули сабота 26.07.2014 повторно ќе трешти од музика со уникатниот музички фестивал на јужните простори Д…
Пејач со единствен глас и непресушна енергија, шармерот кој им се спротивставува на годините, Том Џонс, настапува во Комбанк Арената…
Најновиот албум на латинската пејачка посветен за поддршка на Светската програма за храна
Најновиот хит на Јужно Африканската група „Die Antwoord“ позната по своите авангардни хитови
Познатиот британски рокер, Bilija Ajdol на својот Твитер профил напишал дека ќе одржи концерт во Србија и целиот приход ќе…
Четвртото издание на „Relive“ Фестивалот ќе се случува на 17-ти мај во Тетово
Ова беше ноќ на изненадувањата напиша ББЦ за евровизиското финале, а Еуроњуз го нарече „триумф на брадата жена“
Втората полуфинална вечер со Тијана и македонската екипа од Евросонг во борба за финале
Легендарниот Џон Ленон со музичка посвета за Хероите на работничката класа
Страница 13 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.