Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
„Egypt Station“ е 17-ти студиски албум на Сер Пол, поранешниот член на групата „Битлси“
Викендов во Стојаково беше собиралиште на гитаристи и музички бендови во организација на традиционалната „Гитаријада 100јаково“
Вечерва на сцената на „Strumica OPEN Festival“ ќе биде изведено најдоброто од Каролина
Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера лансираше видео запис за својата нова…
На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона
Со најмногу поени од телевоутинг Израел од третото место според жирито стана севкупен победник на годинашниот избор на песна на…
Lost and Found  не влезе во финале на Евросонг 2018 Featured
Македонската група Eye Cue што ја претставуваше Македонија на годинашниот избор на Евросонг не доби доволно гласови за впез во…
Вечерва со почеток во 21 часот започнува првата полуфинална вечер за избор на песна за Евровизија 2018
Од утре па до недела, тридневниот Рок Фест во Скопје со понуда на музички, филмски и фото изложбени содржини -…
Страница 7 од 14

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.