За неполни два дена видеото за „REAL SLAVS“ е прегледано над 90 илјади пати
Распеани гевгеличани освоија прво место на фестивал во Бугарија Featured
Во конкуренција од 1.000 исполнители, „Распеани гевгеличани“ го освоија првото место во категоријата на групи над 10 членови
„Egypt Station“ е 17-ти студиски албум на Сер Пол, поранешниот член на групата „Битлси“
Викендов во Стојаково беше собиралиште на гитаристи и музички бендови во организација на традиционалната „Гитаријада 100јаково“
Вечерва на сцената на „Strumica OPEN Festival“ ќе биде изведено најдоброто од Каролина
Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера лансираше видео запис за својата нова…
На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона
Со најмногу поени од телевоутинг Израел од третото место според жирито стана севкупен победник на годинашниот избор на песна на…
Lost and Found  не влезе во финале на Евросонг 2018 Featured
Македонската група Eye Cue што ја претставуваше Македонија на годинашниот избор на Евросонг не доби доволно гласови за впез во…
Страница 8 од 15

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.