Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Промотивниот филм за музичката ѕвезда Бијонсе од режисерот Џејк Нава (Jake Nava)
Словенечкиот музички состав „Perpetuum Jazzile“ запознавајќи се со македонската народна музика останал воодушевен од традиционалната македонска песна „Јовано Јованке“
Еден од најуспешните женски вокали на 20 век
Тијана Дапчевиќ, како претставник од Македонија на годинашниот Избор на песна на Евровизијата, ја претстави својата евровизиска нумера „To the…
Музичката Венера која повеќе од две децении опстојува на врвот, се појави со нов спот и со своето совршено тело
Долго најавуваната соработка помеѓу двете заносни убавици се остваи со нумерата "Can't Remember to Forget You" во која танцуваат и…
Швеѓанецот Мартин Карл Сандберг никогаш не се прославил во својата родна замја, но светските музички ѕвезди секогаш го ангажираат кога…
Победничката евровизиска песна “Молитва“ на Марија Шерифовиќ изведена од учесничка на Руската музичка шоу програма “Фактор А“
Најтрофејни во најблескавата музичка ноќ беа Дафт Панк освојувајќи три Греми награди: за најдобра поп гупа, најдобра песна и за…
Страница 11 од 12

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.