Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Втората полуфинална вечер со Тијана и македонската екипа од Евросонг во борба за финале
Легендарниот Џон Ленон со музичка посвета за Хероите на работничката класа
Излезе новиот албум со седум рок песни на распеаните репортери како поткрепа на солидарниот фонд на ССНМ
Во петокот, на 21ви март, нашиот рапер Слаткаристика имаше настап за паметење во Софија, Бугарија
Регионалното музичко шоу „Х Фактор Адриа“ заврши со победа на македонскиот претставник Даниел Кајмаковски
Најдобар странски изведувач на музичките награди Оскар во Црна Гoра и четирикратен учесник на избор на песна за Евровизија хрватската…
Промотивниот филм за музичката ѕвезда Бијонсе од режисерот Џејк Нава (Jake Nava)
Словенечкиот музички состав „Perpetuum Jazzile“ запознавајќи се со македонската народна музика останал воодушевен од традиционалната македонска песна „Јовано Јованке“
Еден од најуспешните женски вокали на 20 век
Страница 12 од 13

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.