Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

Д Фестивал спремен за старт

Сабота, 30 Јуни 2018

На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона

 

На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона.
Д Фестивал 2018 од 6-ти до 8-ми јули сценски ќе сепретставата на публиката во Дојран: Paul Van Dyk, АРХАНГЕЛ, Disciples, Fink, SEVDALIZA, Duke Bojadziev, Goran Trajkoski - Горан Трајкоски, Sonic Species, Who See, Smut, Frenkie, Brkovi, Funky Fresh, MY BABY, Koala Voice, Helem nejse и многу други!

Илјадниците прекрасни фестивалски луѓе повторно го создаваат најпозитивното тридневно здружување, со камп, 4 музички бини, над 100 учесници, арт перформанси, кино, куп активности во ПлоштАРТ и една единствена фестивалска авантура кај нас.

Организаторите порачуваат: „Придружи ни се со ран корморан“: http://dfestival.mk/bileti/

И додаваат дека: „Мапата за Д Фестивал 2018 е спремна! За само 6 дена, веќе во четврток ги отвораме вратите на Д КАМП и го населуваме Дојран со прекрасни фестивалски луѓе!“ ????

Мапата е достапна и тука: dfestival.mk/korisno/kamp/

 

Last modified on Сабота, 30 Јуни 2018 - 16:09

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

Платите на функционерите намалени на 14.500 денари, одлучи Владата

Априлската и мајската плата на сите државни и именувани функционери ќе изнесува

Повеќе

Осум години затвор за Владимир Талески за ученичкиот превоз во Битола

Кривичниот суд денеска ја објави пресудата и за случајот „Транспортер“.

Повеќе

Засилени мерки против корона вирусот наложи ОКШ Гевгелија

Дезинфекција на јавните површини, улици, тротоари, влезови на станбените

Повеќе

Во земјава 12 пациенти излечени од Covid-19

Денешниот биланс на корона вирусот во државата е 285 заболени, 12 излечени од

Повеќе

Случајот со корона во Гевгелија ги засили дезинфекционите мерки во Општината

Ново миење на улиците во градот со дезинфекциони средства и дополнително

Повеќе

Две нови жртви од корона вирус во државата

На Клиниката за инфективни болести во Скопје синоќа починале двајца пациенти

Повеќе

Трет ден опаѓа бројот на ново заболени од корона во државата

Со 18 ново заболени од вчерашните 24, и завчерашните 29, веќе трет ден опаѓа

Повеќе

Столтенберг и' посака Добредојде на МК во НАТО

- „Добредојдовте во #NATO, #NorthMacedonia! Тоа е долг пат, но сите ваши напори

Повеќе

ДОНЕСЕНА УРЕДБА: Одлагање на кредитите и пониски каматни стапки

Одлагање на ратите за отплата кредитите, или намалување на каматната стапка се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.