Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49

„Proud“ - евровизиската песна на Македонија за 2019

Сабота, 09 Март 2019

ВИДЕО: Премиерна изведба на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019

 

 

Премиерно емитуван видео спотот на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019 на програмата на Македонската Радио Телевизија.
Изведувачот е познат од пред неколку месеци. Тоа е Тамара Тодевска.

Во стилот на Мајрон 5 во спотот централно место им е дадено на жените од јавниот живот на нашата земја, кои ја инспирирале Тамара. Тука се актерки, манекенки, граѓански активистки...
Тамара Тодевска ќе ја претставува нашата земја на годинешното издание на Песна на евровизијата што треба да се одржи во Тел Авив, Израел.

„Горда” e авторско дело на тимот што како потписници на музиката го сочинуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот е дело на Коста Петров и Сања Поповска. Музичкото видео го режираше Чедо Поповски.

Погледнете и слушнете како звучи македонскиот претставникна Евросонг 2019 со кој Македонија учествува во втората полуфинална вечер на 16 мај.

  

Last modified on Сабота, 09 Март 2019 - 04:27

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Корона низ бројки кај нас и во светот до 13 часот

Истекува 41 ден од првиот дијагностициран случај со корона во Македонија, а во

Повеќе

Во Гевгелија наврнати 90 литри дожд на 1 м2 за пет дена, водостојот на Вардар

Почетокот на месец април започна со дожд и во изминатите пет денови од 01 до 05

Повеќе

Македонија влегува во втора фаза во битката со корона вирусот

Нови 72 заразени од корона вирусот, тројца оздравени и двајца починати е

Повеќе

Општина Гевгелија со мерки за олеснување на општинските даноци и такси кон

Поради епидемијата со корона вирусот во државата Владата донесе два пакета

Повеќе

Царинските работници активни во одржувањето на домашната економија и за време

Додека трае епидемијата со корона вирусот и вонредната состојба во државата

Повеќе

Тешко повреден возач во сообраќајка кај Прдејци

Новоасфалтираниот регионален пат Прдејци-Смоквица кој е оптеретен со промет од

Повеќе

Втората акција - пакети со лична хигиена за социјалните категории граѓани во

Мобилни тимови на Општина Гевгелија и денеска ја продолжуваат акцијата за помош

Повеќе

Македонија доби пристап до Европскиот Солидарен Фонд

Заедничката борба со корона вирусот се повеќе не' приближува и обединува со

Повеќе

Во прекин железничкиот сообраќај - Товарен воз излета од пругата кај Миравци

Поради одрон на камења врз самата железничката пруга која ја блокирала во

Повеќе

Дезинфекциони бариери на влезот од Гевгелија

Денеска на влезот од Гевгелија на раскрсницата пред надвозникот се поставуваат

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.