Топ Новости

Златен микрофон за ѕидарот од Битола Бејхан на „Никад није касно“ според СМС гласовите

Понеделник, 24 Јуни 2019

Еден од 12те финалисти синоќа на регионалното шоу заедно со Ленче Кукиќ беше и 45 годишниот ѕидар од Битола Бејхан Рамов. Тој беше прогласен за најдобар од публиката која гласаше со СМС пораки, собирајќи 3.737 гласови од СМС пораките.
Наградата „златен микрофон“ му ја додели лично Лепа Брена која на неговиот настап не издржа и стана му се придружи на сцената.

Ова е двојна победа на Македонија и три награди за Ленче и Бејхан на четвртата сезона од шоуто „Никад није касно“.

Еве го најгледаниот настап на Берхан на регионалното Балканско ТВ шоу прегледан 1,7 милиони пати на YouTube.

Во текот на целото гласање, беше неизвесно до самиот крај, но сепак двајца Македонци си заминаа со статуетка од продукцијата „Гранд“: Ленче прогласена за најдобра од жирито и публиката која гласаше на Фејсбук, понесе две златни статуетки, а Берхан според гласовите на телевоутингот со СМС пораките на гледачите ја понесе наградата златна статуетка-микрофон како најдобар според гласовите од телевизиските гледачи. По победата и комплиментите од Лепа Брена која му ја додели наградата тој изјави дека ќе го остави ѕидарството и ќе и' се посвети на музиката.

За потсетување, ова не е првпат некој од Македонија да победи во ова регионално шоу. Пред неколку години победи сопругот на Ленче Кукиќ, Горан Кукиќ, но и 90-годишната пејачка и изведувачка со меѓународна кариера Добрила Ивановска Чабриќ, од Дојран.


Last modified on Понеделник, 24 Јуни 2019 - 16:51

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

Свети Трифун - заштитник на градинарите и на лозарите

Меѓу поголемите празници кои македонскиот народ ги празнува со многу обичаи

Повеќе

Расте листата на должници кон УЈП

Фирми во стечај, но и спортски клубови меѓу најголемите неплаќачи на данок во

Повеќе

Закон за откуп на работен стаж - мирно до пензија!

Сите оние кои наполниле 65 години, а немаат 15 години работен стаж поради

Повеќе

Македонија го ратификуваше договорот за членство во НАТО

Денеска Собранието на РСМ со 114 гласови „ЗА“ го ратификуваше договорот за

Повеќе

Гевгелија повторно град со пливачки базен

На предлог на Агенцијата на млади и спорт Владата на РСМ донесе програма за

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.