Топ Новости

Хуманитарен концерт на Фантоми север

Вторник, 20 Август 2019

Со настап на четири музички групи, двајца солисти, тројца ДЈ, фолклорни ансамбли и навивачки скандирања од членовите на „Фантоми север“ синоќа на плоштадот „Фонтана“ во Гевгелија се одржа хуманитарниот и роденденски концерт на навивачката група „Фантоми“.

Хуманиот карактер на настанот беше посветеноста за оштетените од опожарената зграда во Гевгелија и собирањето донаторски прилози од присутната публика за помош на семејствата чии станови-домови целосно изгореа во пожарот од 30 јули.

Роденденскиот карактер на настанот беше одбележувањето на 29 годишнината од формирањето на навивачката група „Фантоми“ од Гевгелија.

Забава исполнета со хуманост и солидарност со граѓаните е посветата на ваквото одбележување на речиси тридецениското постоење на оваа навивачка група која ги бодри гевгелиските бои на спортските терени.
Во програмскиот дел настапија: „Панта Реи“, „YU Бенд“, „Астра Бенд“, „BAD Obsession“, Кристијан Марковски, Филип Хаџикојчев, ДиЏеите Prosheff, Tight Beats i Mad Kid.
Организаторот и славеник се заблагодари на гевгеличани за искажаната хуманост со посетата на настанот и отстапените донаторски прилози за своите сограѓани.

Last modified on Вторник, 20 Август 2019 - 10:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Јане Велковски од Македонија ќе учествува преку УНИЦЕФ на самит на ОН

Единаесет годишниот Јане Велковски, кој е застапник на деца со попреченост од

Повеќе

Ученици собраа 53,2 кг пластичен отпад од „Илинденска“ во Гевгелија

Екоакцијата организирана на крајот од работната недела во Гевгелија на улица

Повеќе

Во декември почнува „Мој ДДВ – Моја Награда“ со награден фонд од половина

Две главни награди, но и доделување на дневни и месечни награди со вкупен

Повеќе

Ветинг во судството вети Заев на граѓанска трибина во Велес

По низата реакции во јавноста за застарените судски случаи кои судот ги

Повеќе

Средба на борците од Кленоец и Гевгелиски членови на СЗБ од НОБ

Во чест на народниот херој Јосиф Јосифовски Свештарот кој е по раѓање

Повеќе

Еденипол часовен протест на судската администрација во Гевгелија

Триесет и тројца вработени во Основен суд Гевгелија со работен статус „судска

Повеќе

Иницијатива за незастарување на кривични дела направени од функционер

Екпертите со иницијатива: Кривичните дела сторени од функционери да не

Повеќе

Изгласана минимална плата од 14.500 денари во Собранието

Попладнево пратениците во републичкото Собрание го изгласаа Законот со кој

Повеќе

Агрометеоролошки станици за заштита на земјоделските посеви во Гевгелија

Со проект на Центарот за развој на Југоисточниот плански регион, каде припаѓа и

Повеќе

Од утре, 15 ноември, задолжително поседување на зимска опрема за возилата

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека во периодот од

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.