Топ Новости
Навалица на рибари во Дојран - Вторник, 18 Февруари 2020 11:27

Хуманитарен концерт на Фантоми север

Вторник, 20 Август 2019

Со настап на четири музички групи, двајца солисти, тројца ДЈ, фолклорни ансамбли и навивачки скандирања од членовите на „Фантоми север“ синоќа на плоштадот „Фонтана“ во Гевгелија се одржа хуманитарниот и роденденски концерт на навивачката група „Фантоми“.

Хуманиот карактер на настанот беше посветеноста за оштетените од опожарената зграда во Гевгелија и собирањето донаторски прилози од присутната публика за помош на семејствата чии станови-домови целосно изгореа во пожарот од 30 јули.

Роденденскиот карактер на настанот беше одбележувањето на 29 годишнината од формирањето на навивачката група „Фантоми“ од Гевгелија.

Забава исполнета со хуманост и солидарност со граѓаните е посветата на ваквото одбележување на речиси тридецениското постоење на оваа навивачка група која ги бодри гевгелиските бои на спортските терени.
Во програмскиот дел настапија: „Панта Реи“, „YU Бенд“, „Астра Бенд“, „BAD Obsession“, Кристијан Марковски, Филип Хаџикојчев, ДиЏеите Prosheff, Tight Beats i Mad Kid.
Организаторот и славеник се заблагодари на гевгеличани за искажаната хуманост со посетата на настанот и отстапените донаторски прилози за своите сограѓани.

Last modified on Вторник, 20 Август 2019 - 10:53

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Оставка на директорот на Средното училиште во Гевгелија

Директор на СОУ „Јосиф Јосифовски“ од Гевгелија, Цветан Неловски денеска

Повеќе

Меѓународна Мировна награда за Заев и Ципрас

За својата дипломатска умешност во спорот околу името Македонија, бившите

Повеќе

Забрана за сообраќај на патот Струмица - Валандово

Поради сообраќајна несреќа која се задеси околу 10 часот утринава, патниот

Повеќе

24 часовен штрајк во Грција го запре граничниот промет

Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) од утрово започна

Повеќе

Навалица на рибари во Дојран

Чамци, рибари, трски за риболов, тоа е континуирана слика сезонава на брегот и

Повеќе

Лишени од слобода тројца посетители на „Бел рај“ кај Миравци

Тројца средновечни граѓани на возраст од 38 до 40 години синоќа на 15 минути

Повеќе

Собранието се распушти

Со 108 гласови „ЗА“ и ниту еден против или воздржан денеска во 17:00 часот

Повеќе

Изгласан законот за Јавно обвинителство

Со 80 гласови „ЗА“ од 116 присутни од кои само шестмина беа „против“ денеска во

Повеќе

Макрон ја отвори вратата за преговори на ЕУ со Македонија и Албанија

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека ако резултатите од

Повеќе

Собранието ја Разреши министерката Мизрахи – изгласани и измени на Изборниот

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.