Топ Новости

Били Ајлиш (18) со насловна песна за филмот за Џејмс Бонд

Среда, 15 Јануари 2020

Младата американска пејачка Били Ајлиш ќе ја пее насловната песна за новиот Џејмс Бонд филм No Time to Die и со своите 18 години таа е најмлад изведувач на насловната нумера за познатата филмска франшиза. Таа заедно со нејзиниот брат и главен соработник Финеус е автор на музиката и текстот на песната која засега нема наслов.

- „Лудо е да се биде дел од овој филм во секоја смисла, голема чест ми е што сум ангажирана. Џејмс Бонд е најкул франшиза на сите времиња. Сè уште сум во шок“ – вели Били.

Информацијата ја потврдија продуцентите на Џејмс Бонд филмовите, кои што секогаш придавале посебно значение на насловната песна за сите 007 филмови, тие секогаш се тематски и оригинални, а во серијата ангажирани изведувачи спаѓаат Адел, Дуран Дуран, Алиша Кис, Мадона, Пол Макартни, Сем Смит, Ширли Бејзи…

„No Time to Die“ е последен филм во кој актерот Даниел Крејг се појавува во улогата на тајниот агент 007. Во филмот режиран од страна на Кери Џоџи Фукунага глумат и Рами Малек, Леа Сејду, Лишана Линч, Рејф Фајнс, Наоми Харис, Кристоф Валц и други познати актери. Премиерата е во април годинава.

Самата музичарка на својот профил на Instagram го објави логото на 007 и напиша „Ја пеам насловната песна во Не е време за умирање“.
Многу често авторите и изведувачите на композициите за филмовите за Џејмс Бонд ги освојуваат Оскарите. Така, на Адел ѝ беше доделена златната статуатка за филмот „007: Координатѕи Скајфол“, а Џими Нејпс и Сем Смит за саундракот „007: Спектрум“.

Last modified on Среда, 15 Јануари 2020 - 12:28

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Прес СДСМ Гевгелија: Вложувањето во образованието е најдобрата инвестиција

Претставникот во Советот на општината од редовите на СДСМ и коалицијата, кој

Повеќе

Ново невреме во Австралија - врнежи од град, после поплавите и пожарите

Само ден по песочната бура на југоистокот од Австралија се истурил силен град

Повеќе

Чесниот крст во Гевгелија го понесе Љупчо Трајков

Љупчо Трајков (30 годишен) од Гевгелија и годинава како и лани е најсреќниот

Повеќе

Одбележан Водици во Богданци, Стојаково и Ѓавото

Граѓаните на Општина Богданци и тамошната црква се придружија на одбележувањата

Повеќе

Кристијан Јованов е среќниот фаќач на крстот во Миравци

Денеска претпладне на браната Калица кај Миравци се одржа чинот на осветување

Повеќе

Академик Георги Старделов ја доби Светската награда за хуманизам

На академик Георги Старделов, првиот од Македонија, вчера во Охрид му беше

Повеќе

Над 30 лица ќе запливаат на Водици во Гевгелија

Традиционалната манифестација на осветување на водите и пуштање на светиот крст

Повеќе

Власта го забрани со закон присилното извршување кај социјално загрозените

УСВОЕНИ ИЗМЕНИ НА ЗАКОНОТ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ кои целосно ги изземаат од извршување

Повеќе

Богданчанец измамил такси компании од Кавадарци и заработил пријави во Полиција

Богданчанецот Г.К. бил пријавен во ОВР Кавадарци во два наврати за измама на

Повеќе

Јануарска градежна офанзива на општина Гевгелија тешка 373.742 евра

Во првата декада од јануари, со почетокот на календарската и новата фискална

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.