Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Жешко шоу на Шакира и Џеј Ло на Супербоул

Понеделник, 03 Февруари 2020

Сензационален настап со сплет од мизичките хитови на Џенифер Лопез и Шакира на полувремето на Супербол, со групни танчерски точки и многу пиротехника синоќа на „Pepsi Super Bowl“ ја вжештија сцената и спобудалеа публиката.
Џеј Ло се појави на полувремето на Super Bowl на шипка за стриптиз и корисниците на социјалните мрежи буквално останаа без зборови. Ѕвездатa на Hustlers го усоврши танцот на шипка за нејзината улога како Рамона, а дефинитивно потврди дека ги владее движењата и по филмот.

Вистинско шоу изведено во живо, кое вреди да го погледнете, макар на видеото:

На сцената се појави девојче, пеејќи ја „Let’s Get Loud“, кое веднаш ги освои симпатиите на публиката со својот талент. Но, она што никој не го очекуваше е дека тоа е токму 11-годишната ќерка на Џеј Ло, Ем Марибел Муњиз. Воодушевен од настапот на Ем беше и нејзиниот татко Марк Ентони, од кого таа го наследила музичкиот талент. Емеи има и неколку минути помлад брат близнак, Максимилијан.

Латиноамеричките музички ѕвезди покажаа дека и во своите 50 години (Џенифер Лопез) и Шакира со своите 43 уште жарат и палат на сцената со актуелните хитови и оригиналните сценски изведби.  


Last modified on Понеделник, 03 Февруари 2020 - 12:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.