Влатко Стефановски со нов албум „Огледало“

Вторник, 24 Ноември 2020

„Огледало“ е новиот албумски запис на најпознатиот македонски гитарист, музичар, композитор Влатко Стафановски.

Целиот материјал е со потпис на Влатко, музика, текст и аранжман, а видео записот е дело на „CroRec Digital“, секторот за видео продукција на хрватскиот музичко-издавачки гигант „Croatia Records“.

„Огледај се во мене
За да видиш која си
Огледај се во мене
За да видиш дали моја си„ - пее Стефановски во насловната албумска песна „Огледало“.

Влатко Стафановски со задоволство ги сподели со публиката на социјалните мержи и остатокот од своите нови нумери. Слушнете ја „Taftalidze Shuffle“.

И, „Гаража“. Мора да се ова спомени од детството, опеани од времето на гаража дружбите и почетоците на музичките тренинзи и подеми на Влатко, а подоцна и групата „Леб и сол“.

Следуваат „Раскрсница“, потоа „Global Warming-Lokal Freezing“...
Продажбата на новиот албум „Огледало“ ја огласи издавачот „Croatia records“ како за хрватскиот, така и за музичкиот пазар на Балканот.

Vlatko Stefanovski, gitaristički virtuoz, upravo je objavio novi studijski album! ???? "Taftalidze Shuffle", na kojem je...

Posted by Croatia Records on Friday, November 20, 2020
Last modified on Вторник, 24 Ноември 2020 - 12:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Водосвет годинава во црковните храмови

Пандемијата годинава ја измени и традицијата - Осветувањето на водите за време

Повеќе

АВРМ: Кредитирање на невработените до 10.000 евра за започнување сопствен бизнис

Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија објави оглас за

Повеќе

Минусна ноќ во Гевгелија и југот

Вечерва настапуваат првите минусни температури годинава - поларниот студен бран

Повеќе

За 50% поевтинува регистрацијата на возила со странски таблички

Легална регистрација во Македонија со 50 од сто намалени трошоци е новата

Повеќе

Кривична пријава за фалсификаторка на пари

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР – Скопје поднесе

Повеќе

Видео: Стопирани Василичарите во Вевчани

Василичарскиот кaрневал во Вевчани кој поради короната претставува закана по

Повеќе

Нема сурварски огнови

Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.
По оптимистичките информации дека мерките

Повеќе

Запрен шверц на лекови на ГП Богородица

Меѓународниот промет на стоки и во време на светска корона пандемија не запре.

Повеќе

За 10 дена санционирани 6.489 возачи

Засилените акциски контроли на сообраќајната полиција низ патиштата во земјава

Повеќе

Најмногу дожд наврна во Гевгелија

Изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа 45 литри воден талог на еден метар

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.