Топ Новости

Д Фестивал спремен за старт

  • Сабота, Јун 30 2018

 

На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона.
Д Фестивал 2018 од 6-ти до 8-ми јули сценски ќе сепретставата на публиката во Дојран: Paul Van Dyk, АРХАНГЕЛ, Disciples, Fink, SEVDALIZA, Duke Bojadziev, Goran Trajkoski - Горан Трајкоски, Sonic Species, Who See, Smut, Frenkie, Brkovi, Funky Fresh, MY BABY, Koala Voice, Helem nejse и многу други!

Илјадниците прекрасни фестивалски луѓе повторно го создаваат најпозитивното тридневно здружување, со камп, 4 музички бини, над 100 учесници, арт перформанси, кино, куп активности во ПлоштАРТ и една единствена фестивалска авантура кај нас.

Организаторите порачуваат: „Придружи ни се со ран корморан“: http://dfestival.mk/bileti/

И додаваат дека: „Мапата за Д Фестивал 2018 е спремна! За само 6 дена, веќе во четврток ги отвораме вратите на Д КАМП и го населуваме Дојран со прекрасни фестивалски луѓе!“ ????

Мапата е достапна и тука: dfestival.mk/korisno/kamp/

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.