„Proud“ - евровизиската песна на Македонија за 2019

Сабота, 09 Март 2019

ВИДЕО: Премиерна изведба на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019

 

 

Премиерно емитуван видео спотот на песната „Proud“ со која нашата земја ќе учествува на изборот на Евросонг 2019 на програмата на Македонската Радио Телевизија.
Изведувачот е познат од пред неколку месеци. Тоа е Тамара Тодевска.

Во стилот на Мајрон 5 во спотот централно место им е дадено на жените од јавниот живот на нашата земја, кои ја инспирирале Тамара. Тука се актерки, манекенки, граѓански активистки...
Тамара Тодевска ќе ја претставува нашата земја на годинешното издание на Песна на евровизијата што треба да се одржи во Тел Авив, Израел.

„Горда” e авторско дело на тимот што како потписници на музиката го сочинуваат Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот е дело на Коста Петров и Сања Поповска. Музичкото видео го режираше Чедо Поповски.

Погледнете и слушнете како звучи македонскиот претставникна Евросонг 2019 со кој Македонија учествува во втората полуфинална вечер на 16 мај.

  

Last modified on Сабота, 09 Март 2019 - 04:27

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

Заев ги најави критериумите за „Метлата“

Промени на раководните структури на министерско ниво, во државните институции,

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.