Антониа со „Полско цвеќе“ на Тоше ги расплака сите

Сабота, 18 Мај 2019

Македонската претставничка на вчерашното претсетавување во музичкото шоу „Пинкови ѕвездички – Аll stars” Антониа Гиговска ја одбра песната од Тоше Проески „Полско цвеќе”.

Осумнаестгодишната скопјанка ја воодушеви публиката, но и стручното жири. Емоциите не можеа да ги сокријат сите, а Гоца Тржан прокоментира „Браво дете“.

- „Тоше во јануари оваа година ќе наполнеше 38 години …. Би бил во најдобрите години и би пеел најдобро! Бидејќи него го нема, те имаме тебе …, рече Гоца Тржан која заплака.


- „Би сакала оваа песна да му ја посветам на Тоше Проески, затоа што сум сигурна дека нè гледа од горе! Toj e мој идол“, рече Антониа после натапот.

Младата пејачка, која во моментот е во Тел Авив како пратечки вокал на Тамара Тодевска на „Евровизија“, ја имаше главната женска улога во мјузиклот за Тоше, „Тајно моја“.


Last modified on Сабота, 18 Мај 2019 - 19:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кривични пријави за угостител од Гевгелија и возач од Богданци

Гевгелиски угостител и возач од Богданци добиле кривични пријави од ОВР

Повеќе

Пет километарска колона возила кон ГП Богородица

Новиот режим на гранично работење што го најави грчкиот министер за цивилна

Повеќе

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.