Топ Новости >
Јапонска музичка група одушевена од македонската народна и музичка традиција
„Escape Myself“ - одлична акустична кавер верзија
Во Лос Ангелес прексиноќа беше една од најглавните ноќи во кои се слави музиката со доделувањето на наградите на MTV VMA
Денешниот последен викенд од јули сабота 26.07.2014 повторно ќе трешти од музика со уникатниот музички фестивал на јужните простори Д ФЕСТ во Стар Дојран
Пејач со единствен глас и непресушна енергија, шармерот кој им се спротивставува на годините, Том Џонс, настапува во Комбанк Арената на 15 јуни!
Најновиот албум на латинската пејачка посветен за поддршка на Светската програма за храна
Најновиот хит на Јужно Африканската група „Die Antwoord“ позната по своите авангардни хитови
Познатиот британски рокер, Bilija Ajdol на својот Твитер профил напишал дека ќе одржи концерт во Србија и целиот приход ќе го донира за загрозените од поплавените подрачја
Четвртото издание на „Relive“ Фестивалот ќе се случува на 17-ти мај во Тетово
Страница 5 од 7

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.