Топ Новости >
Ова беше ноќ на изненадувањата напиша ББЦ за евровизиското финале, а Еуроњуз го нарече „триумф на брадата жена“
Втората полуфинална вечер со Тијана и македонската екипа од Евросонг во борба за финале
Легендарниот Џон Ленон со музичка посвета за Хероите на работничката класа
Излезе новиот албум со седум рок песни на распеаните репортери како поткрепа на солидарниот фонд на ССНМ
Во петокот, на 21ви март, нашиот рапер Слаткаристика имаше настап за паметење во Софија, Бугарија
Регионалното музичко шоу „Х Фактор Адриа“ заврши со победа на македонскиот претставник Даниел Кајмаковски
Најдобар странски изведувач на музичките награди Оскар во Црна Гoра и четирикратен учесник на избор на песна за Евровизија хрватската манифестација „Дора“, пејачката Нина Бадриќ, на 05.04.2014 доаѓа на концертсно остварување во Македонија
Промотивниот филм за музичката ѕвезда Бијонсе од режисерот Џејк Нава (Jake Nava)
Словенечкиот музички состав „Perpetuum Jazzile“ запознавајќи се со македонската народна музика останал воодушевен од традиционалната македонска песна „Јовано Јованке“
Страница 6 од 7

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.