Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Вечерва во Фестивалската сала "Јанко Узунов" во Валандово се одржа ревијална вечер на 33 по ред „Фолк Фест Валандово 2018“
Видео: Новитет на македонската естрада
ВИДЕО: Снимен нов спот „Let's Go to Hollywood“ со трубачкиот оркестар Агушеви
19 композиции за годинашното издание на валандовскиот фолклорен фестивал 2018
Преку видео спот претставена нашата песна за Евровизија 2018
Згасна гласот на македонската музичка легенда
Видео: Нашинец кој научил да создава музика која раѓа уникатни чувства
Од утре, петок по радио и тв станиците може да се емитува македонска музика
Летни ноти од наши гевгелиски дечки и девојки
Страница 3 од 7

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.