Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43
Во петокот, Слаткаристика одржа уште еден успешен концерт, но сега за прв пат во Дојран. Журката се случи на плажата…
Вечерва со почеток во 23 часот, концерт на Слаткаристика во Дојран
После освоеното второ место на Макфест 2014, Дарко Илиевски со нова песна и видео запис
Отворен конкурсот за учество на демо бендови заклучно до 22 август
Новинарскиот бенд „The Reporters“ вчера се претставија пред охридката публика. Тие во The Duck Cafe го претставија својот авторски материјал
Најнов спот на Даниел Кајмаковски и Жељко Јоксимовиќ
Август со најдобрите македонски демо бендови во Кавадарци на целовечерна дружба со своите фанови како и оние кои нешто значеле…
Македонскиот музичар ќе настапи на заедничката сцена пред една од најзабавните, балкански групи
Поради непрофесионалноста и неодговорноста на организаторот, извесен господин Влатко од агенцијата Република од Австралија, трите закажани концерти на ДНК во…
Страница 5 од 7

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.