Шести по ред сингл на музичкото семејно дуо составено 29-годишниот Глигор Гошев и 23-годишната Теодора со нов сингл
(ВИДЕО) Марија Ичкова повторно ја допира публиката со нова песна
ВИДЕО: Музички новитет од Влатко Лозановски
ВИДЕО: Спот кој ја опседна публиката
Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера
Видео: Божиќна честитка испеана од македонските естрадни уметници, испорачана од Здружението „Бадникови поворки“
16 октомври 2007 - Денот кога Македонија и Балканот го оплакуваше најпопуларниот поп пејач што ги сакаше сите, Тоше Проески
Песна за македонската реалност, за ситуацијата во нашата држава
„Довидување таго“ е новата песна на Тамара Тодевска која пред јавноста беше претставена заедно со видео запис
Страница 2 од 7

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.