Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42

Македонските претставници продолжуваат со изборот во „Х Фактор“

Среда, 15 Јануари 2014

Даниел Кајмакоски и Фифи продолжуваат во музичката трка на „X Factor Adria“

Даниел Кајмакоски и Фифи уште еднаш ги привлекоа гласовите на публиката и си обезбедија место меѓу натпреварувачите кои ќе продолжат во музичката трка на шоуто „X Factor Adria“.

Хитот „Чија си“ од незаборавниот Тоше Проески му помогна на Даниел да собере доволно гласови за да биде испратен во третата вечер во живо.

Фифи заедно со Маринела Џогани енергично настапи со „Monday Morning“ од Мелани Фиона.

Во продолжение видео од исклучителниот настап на Даниел Кајмакоски со песната на Тоше. Иако жирито оцени дека секој кој ќе го избере Тоше се соочува со голем ризик, Даниел одговори дека е негов голем фан, многу го почитувал и ценел како изведувач, па зошто неговите песни и понатаму да не се пеат заради негов спомен. Одлично.

Last modified on Сабота, 25 Јануари 2014 - 20:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тешко повреден 19 годишен мотоциклист од Гевгелија

Од денешниот билтен на евидентирани полициски извештаи за кои јавува МВР

Повеќе

Денес гласаат 697 лица во карантин и самоизолација, еден е од Гевгелија

Во трите дена за гласање определени за изјаснување на граѓаните на 10-те по ред

Повеќе

Прес на СДСМ Гевгелија - Претседателот Видимче со порака до гласачите да

На 15 јули треба да гласаме за продолжување на сигурниот пат на напредокот што

Повеќе

Заев и Димитров во Миравци: „Сите правци водат во Миравци“

Миравчани горди што од своето место ќе го имаат новиот пратеник од редовите на

Повеќе

Пристигна избирачкиот материјал во ОИК Гевгелија, право на глас имаат 19.107

Општинската изборна комисија во текот на вчерашниот ден го прими гласачкиот

Повеќе

Панчевски во бегство, полицијата го бара за да го притвори

По изрекувањето на мерката 30 дневен притвор од страна на Велешкиот Суд,

Повеќе

Министерствата за земјоделство и екологија посветени на Дојран и Дојранското

Општина Дојран која се простира на еден од трите природни езерски убавици во

Повеќе

Марија Костадинова: Градиме инфраструктура - Патиштата ќе не' направат поблиски

Кандидатката за член на Собранието на РСМ, која е на изборната листа на СДСМ и

Повеќе

Почина 54 годишен маж во сообраќајна несреќа кај Богородица

Вечерва после полноќ, во 01:30 часот (ден четврток 09.07.2020 год.) било

Повеќе

Среда, 15 јули - неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 15 јули, среда, е

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.