Топ Новости
Успешна еко акција во село Богородица - Сабота, 14 Септември 2019 14:18
Празнична посетеност на Дојран - Понеделник, 09 Септември 2019 10:19
Среќно првачиња! - Вторник, 03 Септември 2019 17:55

Огромен интерес за “Златна Бубамара на популарноста“

Сабота, 25 Јануари 2014

Само за десет дена резервирани 5.000 влезници, иако цената за билетите сеуште не е огласена, ниту има објавено реклама за одржувањето на настанот

 

Почетокот на годината се салдираат резултатите од сработеното, а радио Буба Мара ги салдира годишните остварувања во областа на естрадата, театарот, маркетингот, шоу бизнисот и наголемо ја подготвува единствената “Златна Бубамара на популарноста за 2013 година“. Иако нема најава за одржувањето на настанот, а според традиционалните термини, до организаторот и МК тикетс веќе пристигнале над 5.000 резервации за купување билети. Огромниот интерес е толку очигледен што не се прашува ниту за цената на билетот.

Организаторот скромно го најави настанот, но очигледно дека и без реклама, обожавателите на добриот хумор, сатира и одлична музика, сакаат да бидат дел од големата забава со најпопуларните личности од Македонија, но и од Балканот.

Поради преголемиот интерес , организатор размислува шоуто да го префрли во поголема сала за да можат што повеќе луѓе заеднички да разменат позитивна енергија. Како што информира, за тоа прашање ќе се одлучи во наредните денови, кога билетите би биле пуштени во продажба.

Големото шоу веќе еден месец се подготвува интензивно во штабот на Бубамара, а сценариото и наградените, како и секоја година, се чуваат во најголема тајност.

 

Last modified on Сабота, 25 Јануари 2014 - 21:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Успешна еко акција во село Богородица

Јавните површини пред јавните простори во гевгелиското село Богородица денеска

Повеќе

Фирми и граѓани должат кон УЈП 10,2 милијарди денари

Управата за јавни приходи објави Листа на должници бр.09/2019 за долгови

Повеќе

Јавна презентација за дел од ДУП 7 (7.5) за Гевгелија

Утре со почеток во 12 часот во просториите на малата сала од Народниот театар

Повеќе

Никола Димитров ја доби наградата за Придонес кон европската интеграција на

По повод петгодишнината од основањето на порталот „Европски Западен Балкан“-

Повеќе

Празнична посетеност на Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе поголем број гости во текот на топлиот

Повеќе

Одбележување на Денот на независноста

Со истрелување на 10 плутони од страна на артилерискиот батаљон во касарната

Повеќе

Авиони канадери го ставија под контрола вториот пожар кај Мамино

Локализиран, но не целосно ликвидиран. Ваков беше денешниот утрински извештај

Повеќе

Среќно првачиња!

Денеска во општинските основни училишта во Гевгелија се одржаа свечени приредби

Повеќе

Прекин на електроснабдувањето во Моин и Конско

„ЕВН“ КЕЦ Гевгелија ги известува корисниците на електрична енергија во општина

Повеќе

Првачињата во Миравци и Негорци прифатени, другите свечено започнуваат со

Првиот училишен ден денеска започна за првооделенците во Општинските основни

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.