Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Сара Маркоска одигра "Private Show"

Петок, 21 Февруари 2014

Слатката мала принцеза која ја гледавме како весело игра во видеото за нејзиното "Зелено светло" Сара Маркоска

 

Слатката мала принцеза која ја гледавме како весело игра во видеото за нејзиното "Зелено светло" Сара Маркоска, се претвори во прекрасна секси девојка каква што до сега не сме ја виделе и одигра провокативни сцени за потребите на снимањето за новиот спот.
Видеото кое го режираше Александар Ристевски Принц се работеше за новиот сингл на Сара "Private Show" чиј што композитор и продуцент е Зоран Алексиќ, а текстот го напиша Рената Кралевска.
- “Пресреќна сум што конечно ќе го издадам мојот нов сингл, испеан на англиски јазик. Текстот во песната е провокативен, па затоа одлучивме да направиме и таков спот. Уживав во секој момент од снимањето, одиграв многу интересни сцени за кои се погрижи мојот кореограф Јана Андреевиќ и искрено едвај чекам да го видам комплетното видео издание“ - изјавува Сара.

Запуштена стара фабрика во Скопје, студио и градски улици се дел од локациите на кои се снимаше видеото за „Private Show“. Синглот ќе биде интернационално издаден во текот на месецов од страна на Sky Eye Entertainment во соработка со најголемите европски и американски издавачи и дистрибутери, а во Македонија песната ќе биде промовирана заедно со видео записот.

Last modified on Недела, 23 Февруари 2014 - 18:49

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

Водици со шест крштевки во гевгелиските храмови

Вековниот празник Богојавление Водици денеска освен со водосвет во црковните

Повеќе

Угостителите со работно време до 21 часот

Владата на Република Северна Македонија на денешната 40-та седница, по

Повеќе

Водосвет годинава во црковните храмови

Пандемијата годинава ја измени и традицијата - Осветувањето на водите за време

Повеќе

АВРМ: Кредитирање на невработените до 10.000 евра за започнување сопствен бизнис

Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија објави оглас за

Повеќе

Минусна ноќ во Гевгелија и југот

Вечерва настапуваат првите минусни температури годинава - поларниот студен бран

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.