Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

“Чувај ни га Боже“ - нов спот на Тајзи

Среда, 12 Февруари 2014

За спомен на неговиот другар Ѓешо

 

Тајзи деновиве го снимаше видео записот за “Чувај ни га боже”, песна која ја напиша за својот трагично загинат другар од детството, Игор Ѓелиќ- Ѓешо.

На денот на немилата случка, на едногодишниот помен на неговиот другар, Тајзи со многуте пријатели оддадоа почит за нивниот Ѓешо, со тоа што овој видео запис ќе биде уште еден момент за негов, вечен спомен.
Спотот за емотивната “Чувај ни га боже” се снимаше во Куманово и околината, кај стадионот на ФК Карпош од Куманово во кој Ѓешо има играно и на градските гробишта во Куманово, каде сега тој почива.
За сите три дена додека се снимаше спотот, за реализација на овој видео запис, Куманово ја даде својата поддршка за да се памети нивниот млад, трагично загинат сограѓанин. Општина Куманово, Парма шпед, пријателите и сограѓаните, фамилијата и сестрата на трагично загинатиот беа поддршка и дел од видео записот “Чувај ни га боже”.
На спотот, кој треба да излезе за десетина дена работеа Александар Пауновски како продуцент, Александар Ивановски- организатор на снимање, Кристијан Теодоров како директор на фотографија, монтажа- Бренсис, а на сценарио и режија на Дарко Манасијески- Желе.
Песната е работена од Тајзи и Роберт Билбилов како музички продуцент. Во очекување да ја видиме оваа емотивна приказна, преслушајте ја “Чувај ни га боже”:

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.