Топ Новости
Билборд кампања - Понеделник, 06 Јули 2020 15:42
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

„ЛЕБ И СОЛ“ СО КОНЦЕРТ ВО „СТАНИЦА 26“

Среда, 05 Март 2014

Јубилејни четири децениски одбележувања со концерт за своите фанови на 5 март во познатиот скопски ноќен клуб „Станица 26“

 

Една од најстарите македонски групи и основоположници на квалитетна музика на овие простори по подолго време ќе одржат самостоен концерт во Скопје.

Легендарните „Леб и сол“, кои наскоро ќе го прослават 40-годинишниот јубилеј на успешно представување на нашата земја по целиот свет, ќе ги отсвират своите незаборавни песни во новото култно место, скопскиот ноќен клуб „Станица 26“ на 5 март.

По низата успешни концерти на одбрани домашни изведувачи во истиот клуб, публиката по подолго време повторно ќе ја има честа заедно со „Леб и сол“ да ги запее своите омилени рефрени како: „Распукала Шарпланина“, „Си Заљубив“, „Учи ме Мајко Карај ме“ и многу други хитови. Ова ќе биде уште една одлична можност повторно нашите најголеми легенди да се представат со еден ваков клубски концерт токму во „Станица 26“.

Со оглед на капацитетот на клубот, влезниците ќе бидат во ограничен и истите ќе чинат 350 денари во предпродажба, а можете да ги набавите во кафе бар „Кала“ на „Ленинова“.
Организатор на настанот е „Горила продукција“.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Демонстранти упаднаа во Собранието во Србија – интервенира полицијата

Неколку стотици граѓани се собраа пред српскиот парламент во знак на протест

Повеќе

Ципрас: Прогресивното поглавје може да продолжи само со Заев, лидер кој гледа

Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас, чиј потпис стои на Преспанскиот

Повеќе

Откриени 211 мигранти кај Гевгелија, приведен возачот

Од МВР денеска јавуваат за уште еден обид за нелегален превоз на мигранти низ

Повеќе

Билборд кампања

Предвремените парламетарни избори во услови на корона епидемија наложија

Повеќе

Костадинова: СДСМ и „Можеме“ со конкретни мерки за поддршка на младите

Кандидатката за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова, со

Повеќе

Грција нема да ги прима српските туристи

Грција од утре наутро (06.07.2020 понеделник) во 6 часот ги затвора границите

Повеќе

Анкета на НДИ: Заев со речиси двојна предност пред Мицкоски

Коалицијата „Можеме“ која ја предводи СДСМ е во предност пред коалицијата на

Повеќе

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.