Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

МК клубска сцена FUTURE INC.

Вторник, 11 Март 2014

Future inc. (kid H.E.Y.O) и (Mario Eddie) се електронско-аналогно дуо кое продуцира музика и изработува кaвери на познати песни во електронска верзија употребувајќи ги последните хардвер и софтвер решенија за продукција

Future inc. (kid H.E.Y.O) и (Mario Eddie) се електронско-аналогно дуо кое продуцира музика и изработува кaвери на познати песни во електронска верзија употребувајќи ги последните хардвер и софтвер решенија за продукција.

Настапуваат во живо, а нивното претставување е поразлично од сите останати на нашата сцена. Користејќи падови за ритам, миди контролери за ефекти, клавијатура, перкусии и со вокалните способности, овие млади момци работат напорно на оваа музичка револуција која штотуку започна на нашите простори.

Игор Андреев (кid H.E.Y.O.) го наследува музичкиот талент од неговиот татко кој е Бас гитарист и уште од мал учи да свири на гитара. Завршува основно музичко училиште на пиано. Неговата прва касета од Prodigy му го менува мислењето за денс музиката. Вo 2008 година заминува во Дубаи и е Резидент DJ во Royal Ascot rooftop lounge bar. По неговото враќање во Македонија во 2010, за многу кратко заминува на Тенерифе каде е Резидент DJ во Sensual beach bar. Mоментално работи на продукција во своето музичко студио во Прилеп, а од скоро, заедно со Mario Eddie како Future inc. потпиша договор за соработка со Inovativa Group.

Марио Кузманоски(Mario Eddie) има 18 години, а cо музика се занимава од мали нозе. Наследувајќи го својот татко, Марио како DJ активно се занимава веќе 5 години. Започнува да пушта музика по радио станици, а подоцна и низ ноќните локали во Прилеп, па и низ цела Македонија. Марио свири пијано и продуцира.

Откако ги видоа и слушнаа во живо, новинарите напишаа: “Дечките тотално ја размрдаа цела публика, давајќи се сосема на сцената. Тие се полетни и енергични, а воедно и многу талентирани. Future INC(Фјучр ИНК) се иднината на нашата, клупска сцена.”

Режија- Дарко Манасијески, DOP- Кристијан Теодоров, Монтажа- Филип Пауновски, Организација- Александар Пауновски, Пост продукција и Колор корекција- Владимир Дади Ивановски.

Погледнете ги:

 

Last modified on Четврток, 13 Март 2014 - 17:52

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна

Повеќе

Во Струмица попави, во Валандово штети, во Гевгелија краткотраен пороен дожд

Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во

Повеќе

Редари од Општина Дојран со акција за промовирање на ковид мерките за заштита


Ваучер туризмот заживеа деновове во Дојан, а за време на викендите бројот на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.