Топ Новости
Августовска разгледница од Дојран - Понеделник, 03 Август 2020 14:35
Воз удрил во автомобил кај с.Давидово - Понеделник, 27 Јули 2020 17:55
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Слаткаристика LIVE во Софија!

Среда, 19 Март 2014

Sofia Live Club ќе биде центар на средбата на нашиот рапер со бугарската публика

Слаткаристика на 21ви март ќе настапи во Софија. 

По хит песната на 100 Кила “Аз сам 6” во чиј видео запис Бугарскиот рапер се заблагодарува на Слаткаристика за инспирацијата, публиката од источното соседство се заинтересира уште повеќе за нашиот рапер.
Така, Слаткаристика овој петок ќе се настапи во Бугарија, Софија, на една од најдобрите клупски сцени, каде веќе има настапувано и нашиот најпознат гитарист Влатко Стефановски, во „Sofia Live Club“.
Слаткаристика заедно со Аце НЛ и DJ Oky Doky ќе се претстават пред тамошната публика, а можна е и соработка на нашиот најпознат рап артист со некои од бугарските рапери.
Во продолжение ја гледате поканата за „Sofia Live Club“ од Слаткаристика:

Last modified on Среда, 19 Март 2014 - 22:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Августовска разгледница од Дојран

Продолжениот празничен викенд донесе многу гости, посетители, викенд туристи и

Повеќе

Честит 2 август – Денот на републиката

Денешниот втор августовски ден 2020 Македонија го слави Денот на Републиката,

Повеќе

Една фирма во Гевгелија, 2 од Богданци и 4 во Валандово, искористиле владина

За април 2020 година една фирма од Гевгелија и две фирми од Богданци

Повеќе

Една година од огнената стихија во Гевгелија која пеплоса шест стана

На 30 јули во 11:20 часот на улицата „Ристо Чавдаров“ бр. 25 во Гевгелија лани

Повеќе

Пожарот кај Моин локализиран - изгоре 10 хектари деградирана шума

После седумчасовна интервенција на пожарникарите од ТППЕ Гевгелија помогнати со

Повеќе

Јули завршува со две температурни 40-ки за Гевгелија

Иако деновиве просечната темпреатура во јули се движеше од 35 со неколку 38-ци

Повеќе

Пожар кај Моин во месноста „Срнак“ се' уште активен

Три возила на Територијалната противпожрна единица од Гевгелија со 6 лица

Повеќе

Воз удрил во автомобил кај с.Давидово

Денеска (27.07.2020 г.) пред мугрите во 04:45 часот, се случила сообраќајна

Повеќе

Во Струмица попави, во Валандово штети, во Гевгелија краткотраен пороен дожд

Вчерашното облачно време во Гевгелија донесе краткотраен пороен дожд, но во

Повеќе

Редари од Општина Дојран со акција за промовирање на ковид мерките за заштита


Ваучер туризмот заживеа деновове во Дојан, а за време на викендите бројот на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.