Топ Новости
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Тајзи настапува на концертот на САРС!

Сабота, 05 Април 2014

Македонскиот музичар ќе настапи  на заедничката сцена пред една од најзабавните, балкански групи

На 10ти април САРС доаѓаат во Скопје и со почеток од 22:00h, во ЕXPO CENTER ќе настапат со сите нивни, за нас добро познати хитови.
Како загревање за оваа одлична група, со свое 40 минутно шоу ќе се претстави и нашиот најпопуларен артист за 2013та година, Тајзи.

По неговиот успех со деби албумот “Нешто поинакво”, за прв пат во главниот град, Тајзи, вечерта на 10ти (четврток) се претставува пред Скопската публика пред една од најзабавните, балкански групи.
Картите во претпродажба по цена од 300 денари може да ги набавите во продажната мрежа на МК Тикетс, салоните на One, Југотон, MPM Press, Кафе Круг- Бисер, Кафе Браво и Гоги Драчево. На врата истите чинат 350 денари.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Уапсена гевгеличанката Накова - позитивна на Ковид-19

Вчера попладне е уапсена Александра Накова Гајдаџиев од страна на припадници на

Повеќе

Благодарница од Владата на семејсвото Диневи - првиот донор на срце

Денеска во Владата доделени се благодарници за историскиот подвиг на сите оние

Повеќе

Заев: Македонскиот јазик станува дел од големото европско семејство

- „Македонскиот јазик е наведен како јазик на кој треба да се преведе

Повеќе

Марија Костадинова: Чест ми е да бидам кандидат за пратеник од победничката

Кандидатката за пратеник од СДСМ и коалицијата „Можеме“, Марија Костадинова од

Повеќе

Првенците на генерацијата 2019/20 наградени од Општина Гевгелија

Шесмина првенци на генерациите 2019/2020 од Општинските основни училишта,

Повеќе

Царината за две недели успеа да спречи 7 нелегални трансфери - заплени девизи,

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија три обиди за

Повеќе

Заев до ДПМНЕ: Ако се договорат кој е лидер во партијата ќе прифатам ТВ дуел

На граѓанската трибина одржана синиќа во Гевгелија, лидерот на СДСМ, предводник

Повеќе

Заев од Гевгелија: Ова не е гола борба за власт туку носење храбри одлуки за

СДСМ и коалицијата „Можеме“ вечерва одржаа отворена трибина со граѓаните на

Повеќе

Марија Костадинова од СДСМ: Не за рудници во нашата земја

Марија Костадинова кандидат за пратеник на СДСМ во ИЕ4 денеска со експресен

Повеќе

Марија Костадинова - капитални проекти за инфраструктурно поврзани граѓани

Кандидатот за пратеник на СДСМ и коалицијата „Можеме“ од општина Гевгелија за

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.