Видео: Нокаут победници на Макфест 2020

Недела, 20 Септември 2020

Годинешното фестивалско издание на „Макфест 2020“ на саботната натпреварувачка вечер го доби својот победник - Групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“.

Под ведро небо, на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип, во одлична атмосфера мина македонскиот фестивал на забавна музика. Ова беше јубилејно 35-то издание на штипски „Макфест“.
На сцената пред публиката продефилираа 24 натпреварувачи кои се обидоа да ја освојат публиката и жири комисијата со своите песни.

Слушнете ја победничката нумера „Сакам да живеам“.

Останатите награди ги понесоа:

- Втора награда: Ѓоко Таневски – „Ден по ден“
- Трета награда: Омер Џаферовски – „Ако те изгубам“
- Најдобар сценски настап: Виктор Апостоловски – „Срца камени“
- Најдобар дебитант: Полина – „Сѐ се врти во круг“.

Организаторот на фестивалот за победничката песна додели награда од 5.000 евра, за второнаградената 3.000, за третонаградената од жирито 1.000 евра.

Еве го моментот на доделувањето на свечениот победнички пехар и изјавата на Пере од „Нокаут“.
Last modified on Недела, 20 Септември 2020 - 15:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

За 50% поевтинува регистрацијата на возила со странски таблички

Легална регистрација во Македонија со 50 од сто намалени трошоци е новата

Повеќе

Кривична пријава за фалсификаторка на пари

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР – Скопје поднесе

Повеќе

Видео: Стопирани Василичарите во Вевчани

Василичарскиот кaрневал во Вевчани кој поради короната претставува закана по

Повеќе

Нема сурварски огнови

Вака одлучи Општинскиот кризен штаб.
По оптимистичките информации дека мерките

Повеќе

Запрен шверц на лекови на ГП Богородица

Меѓународниот промет на стоки и во време на светска корона пандемија не запре.

Повеќе

За 10 дена санционирани 6.489 возачи

Засилените акциски контроли на сообраќајната полиција низ патиштата во земјава

Повеќе

Најмногу дожд наврна во Гевгелија

Изминатото деноноќие во Гевгелија наврнаа 45 литри воден талог на еден метар

Повеќе

Почина академик Георги Старделов, (1930-2021) роден гевгеличанец

Роден гевгеличанец и поранешен претседател на МАНУ д-р Георги Старделов почина

Повеќе

Министерот Спасовски во посета на ПС Гевгелија

Пo двоиполмесечен тек на градежните работи на објектот на Полициска станица

Повеќе

Приведени танчарки и сопственик во објект во Tетово

Вечерва, недела (10.01.2021 год.) полициски службеници од Одделот за сузбивање

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.