Македонските претставници продолжуваат со изборот во „Х Фактор“

Среда, 15 Јануари 2014

Даниел Кајмакоски и Фифи продолжуваат во музичката трка на „X Factor Adria“

Даниел Кајмакоски и Фифи уште еднаш ги привлекоа гласовите на публиката и си обезбедија место меѓу натпреварувачите кои ќе продолжат во музичката трка на шоуто „X Factor Adria“.

Хитот „Чија си“ од незаборавниот Тоше Проески му помогна на Даниел да собере доволно гласови за да биде испратен во третата вечер во живо.

Фифи заедно со Маринела Џогани енергично настапи со „Monday Morning“ од Мелани Фиона.

Во продолжение видео од исклучителниот настап на Даниел Кајмакоски со песната на Тоше. Иако жирито оцени дека секој кој ќе го избере Тоше се соочува со голем ризик, Даниел одговори дека е негов голем фан, многу го почитувал и ценел како изведувач, па зошто неговите песни и понатаму да не се пеат заради негов спомен. Одлично.

Last modified on Сабота, 25 Јануари 2014 - 20:55

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.