Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

“Чувај ни га Боже“ - нов спот на Тајзи

Среда, 12 Февруари 2014

За спомен на неговиот другар Ѓешо

 

Тајзи деновиве го снимаше видео записот за “Чувај ни га боже”, песна која ја напиша за својот трагично загинат другар од детството, Игор Ѓелиќ- Ѓешо.

На денот на немилата случка, на едногодишниот помен на неговиот другар, Тајзи со многуте пријатели оддадоа почит за нивниот Ѓешо, со тоа што овој видео запис ќе биде уште еден момент за негов, вечен спомен.
Спотот за емотивната “Чувај ни га боже” се снимаше во Куманово и околината, кај стадионот на ФК Карпош од Куманово во кој Ѓешо има играно и на градските гробишта во Куманово, каде сега тој почива.
За сите три дена додека се снимаше спотот, за реализација на овој видео запис, Куманово ја даде својата поддршка за да се памети нивниот млад, трагично загинат сограѓанин. Општина Куманово, Парма шпед, пријателите и сограѓаните, фамилијата и сестрата на трагично загинатиот беа поддршка и дел од видео записот “Чувај ни га боже”.
На спотот, кој треба да излезе за десетина дена работеа Александар Пауновски како продуцент, Александар Ивановски- организатор на снимање, Кристијан Теодоров како директор на фотографија, монтажа- Бренсис, а на сценарио и режија на Дарко Манасијески- Желе.
Песната е работена од Тајзи и Роберт Билбилов како музички продуцент. Во очекување да ја видиме оваа емотивна приказна, преслушајте ја “Чувај ни га боже”:

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Запленета дрога во вредност од еден милион евра на ГП „Богородица“ и кај

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во

Повеќе

Запленет камион со половина тон марихуана на ГП Богородица

Вечерва на Граничниот премин „Богородица“ запленет е камион полн со 500

Повеќе

Почина градежен работник во Гевгелија

Во централното градско подрачје каде се изведуваат градежни работи на просторот

Повеќе

Запленети 200 кг марихуана на граничната линија, приведени две лица

Одделот за криминалистика при ОВР Гевгелија во соработка со специјализирани

Повеќе

Тежок сообраќаен билтен - еден починат, еден тешко повреден

Едно починато и едно лице со тешки телесни повреди, без податоци за настаната

Повеќе

ОКШ Гевгелија бара воведување полициски час

Галопирачкиот раст на новозаболени од корона во Гевгелија и регионот (видно од

Повеќе

Почина Веселинка Поп Гонова

Утрово во Клиника „Жан Митрев“ воСкопје, каде што беше хоспитализирана оваа

Повеќе

Лишени од слобода двајца жители на о. Гевгелија

Прексиноќа пред полноќ, поточно во средата, жител на Мрзенци и жител на

Повеќе

Три последователни потреси во Грција почувствувани и во Гевгелија

Вечерва од 19:38 часот, 19:53 ч. па до 20:25 часот почуствувани се три

Повеќе

Почувствуван земјотрес во Гевгелија

Благо движење на земјата како лулање во правец југ-север-југ вечерва беше

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.