Владо Јаневски со голем концерт по повод 25 години кариера

Вторник, 05 Февруари 2019

Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера

 

 

Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера. Во сабота 16-ти Март 2019, во Вип Арена Борис Трајковски, подготвува четирчасовна забава со своите песни и гостите на концертот.
Владо е некогашен евровизиски претставник на Македонија што се одржа во Бирминген, Велика Британија на 43-то издание на Евросонг. На оваа Евровизија, Македонија и официјално зела учество, а ја претставуваше Владо со песната „Не зори зоро“. Песната била изведена на македонски јазик. Тоа било првото претставување на Македонија на Евровизија како независна држава (претходно се натпреварувала како дел од Југославија) и за прв пат македонскиот јазик се слушнал на вакво натпреварување.
Билетите за концертот се пуштени во продажба преку мрежата на www.kupikartizase.com Пола Југотон, Розе Веро 2.

Организатор на концертот е „Pragma music entertainment“.

  

Last modified on Вторник, 05 Февруари 2019 - 20:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Грција ги зајакнува мерките на Евзони и Какавиа

Строгите рестрикации во Грција за спречување на ширењето на коронавирусот се

Повеќе

Мијалков осуден на 12 години затвор - спроведен е во КПУ Затвор Скопје

Судот, по советување и гласање го прифати предлогот на Обвинителството, за

Повеќе

Три кривични пријави за локални возачи

ОВР Гевгелија во еден ден (22.02.2021 г.) поднесе три кривични пријави за

Повеќе

Донирани 20 компјутери за учениците од Негорци

Во време на пандемија кога наставата се одвива по електронски пат, поранешни

Повеќе

Распишана централна потерница за Сашо Мијалков

Судот попладнево изрече куќен притвор за Сашо Мијалков, но полицијата не може

Повеќе

Засадени дрвца во сеќавање на Игор Мицев

Граѓаните на Негорци денеска имаа несекојдневен помен во сеќавање на прерано

Повеќе

ОЈО Гевгелија: 30 дена притвор за вооружен разбојник

Деветнаесет дена по извршениот вооружен грабеж во казино во Богданци

Повеќе

19-годишен гевгеличанец загина во сообраќајна несреќа

Вечерва во 00:50 по полноќ на патниот правец Стар Дојран - Нов Дојран во

Повеќе

Кривична пријава до ЈО Гевгелија за фирми кои избегнале плаќање акциза

Една Гевгелиска и една фирма од Тетово заедно со тројца одговорни лица добија

Повеќе

Приведен разбојник од Стојаково

Со ваков наслов МВР известува дека вчера, вторник, 16.02.2021 по извршен

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.