Видео: Нокаут победници на Макфест 2020

Недела, 20 Септември 2020

Годинешното фестивалско издание на „Макфест 2020“ на саботната натпреварувачка вечер го доби својот победник - Групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“.

Под ведро небо, на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип, во одлична атмосфера мина македонскиот фестивал на забавна музика. Ова беше јубилејно 35-то издание на штипски „Макфест“.
На сцената пред публиката продефилираа 24 натпреварувачи кои се обидоа да ја освојат публиката и жири комисијата со своите песни.

Слушнете ја победничката нумера „Сакам да живеам“.

Останатите награди ги понесоа:

- Втора награда: Ѓоко Таневски – „Ден по ден“
- Трета награда: Омер Џаферовски – „Ако те изгубам“
- Најдобар сценски настап: Виктор Апостоловски – „Срца камени“
- Најдобар дебитант: Полина – „Сѐ се врти во круг“.

Организаторот на фестивалот за победничката песна додели награда од 5.000 евра, за второнаградената 3.000, за третонаградената од жирито 1.000 евра.

Еве го моментот на доделувањето на свечениот победнички пехар и изјавата на Пере од „Нокаут“.
Last modified on Недела, 20 Септември 2020 - 15:22

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Сара, Андреј и Љупчо прваци по биологија во Општината, 2 и 3 место на државно

Седмо одделенецот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија неделава на

Повеќе

Донесени мерките од 5-от пакет економски мерки за граѓаните и фирмите

Од присутни 114 со 113 гласа „ЗА“ Собранието го донесе Законите за финасиска

Повеќе

Две први и 1 второ место за учениците од ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Он лајн учењето изгледа не им нашкоди на нашите ученици во постигнувањето

Повеќе

Недела на солидарноста во организација на Црвен крст Гевгелија

Црвен крст Гевгелија организира хуманитарна акција во соработка со Црвениот

Повеќе

Донација на Царинска Управа за „Родителската куќа“ на децата болни од карцином

Со традиционална хуамнитарна акција на вработените од Царинската управа, а по

Повеќе

Нова пресуда за Мијалков: 8 години затвор за „Трезор“

Вкупно 28 години затвор за четворица обвинети во случајот „Трезор“ кој се

Повеќе

Камчев останува во Шутка, одлучи Кривичниот Суд

Притворениот Орце Камчев останува зад решетки, во притвор во затворот „Скопје“

Повеќе

Почина Д-р Билјана Ичева

Докторката Билјана Ичева, (1959-2021 г.) вработена во Негорските минерални Бањи

Повеќе

Кривична пријава за гевгелиски угостител

Две кривични пријави за прекршување на здравствените прописи против ковид-19

Повеќе

МВР: Приведени шест лица од криминалната-нарко група

По вчерашната успешна акција на МВР заедно со Американската Агенција за

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.