Вечерва со почеток во 23 часот, концерт на Слаткаристика во Дојран
После освоеното второ место на Макфест 2014, Дарко Илиевски со нова песна и видео запис
Отворен конкурсот за учество на демо бендови заклучно до 22 август
Новинарскиот бенд „The Reporters“ вчера се претставија пред охридката публика. Тие во The Duck Cafe го претставија својот авторски материјал
Најнов спот на Даниел Кајмаковски и Жељко Јоксимовиќ
Август со најдобрите македонски демо бендови во Кавадарци на целовечерна дружба со своите фанови како и оние кои нешто значеле или сеуште значат на македонската рок сцена
Македонскиот музичар ќе настапи на заедничката сцена пред една од најзабавните, балкански групи
Поради непрофесионалноста и неодговорноста на организаторот, извесен господин Влатко од агенцијата Република од Австралија, трите закажани концерти на ДНК во Сиднеј, Мелбурн и Перт, беа откажани во последен момент
Sofia Live Club ќе биде центар на средбата на нашиот рапер со бугарската публика
Страница 4 од 6

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.