Топ Новости >

Д Фестивал спремен за старт

  • Сабота, Јун 30 2018

 

На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона.
Д Фестивал 2018 од 6-ти до 8-ми јули сценски ќе сепретставата на публиката во Дојран: Paul Van Dyk, АРХАНГЕЛ, Disciples, Fink, SEVDALIZA, Duke Bojadziev, Goran Trajkoski - Горан Трајкоски, Sonic Species, Who See, Smut, Frenkie, Brkovi, Funky Fresh, MY BABY, Koala Voice, Helem nejse и многу други!

Илјадниците прекрасни фестивалски луѓе повторно го создаваат најпозитивното тридневно здружување, со камп, 4 музички бини, над 100 учесници, арт перформанси, кино, куп активности во ПлоштАРТ и една единствена фестивалска авантура кај нас.

Организаторите порачуваат: „Придружи ни се со ран корморан“: http://dfestival.mk/bileti/

И додаваат дека: „Мапата за Д Фестивал 2018 е спремна! За само 6 дена, веќе во четврток ги отвораме вратите на Д КАМП и го населуваме Дојран со прекрасни фестивалски луѓе!“ ????

Мапата е достапна и тука: dfestival.mk/korisno/kamp/

 

Media


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„AQUA M2“ - ЕУ проект меѓу Гевгелија и две солунски општини од Грција

Заеднички Европски еколошки проект „AQUA M2“ меѓу општините Гевгелија и општините Пеонија и во Халкидона од соседна Грција и Универзитетот Аристотел од Солун 

Повеќе

Хоризонтална сигнализација на улиците

Продолжува акцијата за урбано уредување на Гевгелија со асфалтирање на улици во градот и населените места, а од денеска и со механичко одбележување на хоризонталната сигнализација на улиците низ

Повеќе

Денес променливо облачно

Можен пороен дожд во западните и јужните делови од земјава

Повеќе

Заев: Про-руски бизнисмени плаќале за насилни протести

Премиерот Заев во интервју за „BuzzFeed News“ изјави дека про-руските бизнисмени се обидуваат да ја спречат земјата да се приклучи кон НАТО со финансирање на насилни протести

Повеќе

Неподготвеноста на фирма подизведувач ја остави Гевгелија без вода

Фирмата „АДРА“ од Куманово дошла без алат на терен, а потребната опрема ја обезбеди Пожарната од Гевгелија, па работите на терен наместо два часа, траеја 12 часа

Повеќе

Гевгелија остана без вода

Цистерни за мобилна достава на вода ќе бидат лоцирани на 5 локации низ градот

Повеќе

Потсетување: Прекин на водоснабдувањето во цела Гевгелија

Во недела наутро од 3 до 8:30 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода во Гевгелија, Мрзенци, Негорски бањи и индустриската зона Блокотехна. Наполнете вечерва некое шише вода за резерва

Повеќе

Обезбедени 3 милиони евра за регионални патишта во Гевгелија

Патните правци Прдејци-Смоквица, Миравци-Давидово, Гевгелија-Негорци ќе се санираат ова лето

Повеќе

Поцков: Намалување на цената за прочистување на отпадните води

Намалувањето треба да биде одобрено од Советот на општината и ќе важи од 1 август до крајот на 2018 година

Повеќе

Мицотакис: Скопје го доби НАТО пасошот

Лидерот на најголемата грчка опозициона партија се жали дека Ципрас и Каменос му го предадоа на Скопје НАТО-пасошот, откако го отстапија македонскиот идентитет и македонскиот јазик

Повеќе

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.