Топ Новости

Заврши снимањето на „Game of thrones“

  • Среда, Јул 11 2018

 

Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги.

Снимањето и продукцијата на последната сезона траеше девет месеци во потполна тајност за случувањата околу приказната на серијата.

Актерката Софи Тарнер која ја глуми принцезата Санса Старк за медиумите информира дека никој од актерите не го добил сценарието испечатено и дека истото им било достапно само на апликација и веднаш по читањето самото се бришело. Репликите за снимањето актерите ги добивале ден пред снимањето повторно дигитално и во рок од 24 часа сами се бришеле. Сето тоа било така направено за да се држи во строга тајност приказната за крајот на оваа повеќегодишна и најскапо снимен серијал.

Софи додава дека на актерите и на целата група задолжена за снимањето и продукција на серијата им било забрането да сликаат со своите мобилни телефони и дека истите лепеле налепници врз камерите на мобилните со цел да се оневозможи било каква слика да излезе на социјалните мрежи и да оддаде некоја тајна од снимањето.

Премиерата на последните шест епизоди од оваа најскапа серија е најавена за наредната 2019 година.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

„Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“

Меѓународен грант од 1,5 милиони евра за општина Дојран одобри Европската

Повеќе

Опозицијата во Унгарија бара Груевски да биде екстрадиран во Македонија

Унгарските опозициски партии ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо

Повеќе

Објавен меѓународен тендер за регулација на коритото на Сува река

Општина Гевгелија минатата недела го објави првиот меѓународен тендер во овој

Повеќе

МВР со постапка за меѓународна потерница за Груевски

Попладнево, Министерството за внатрешни работи започна постапка за распишување

Повеќе

Груевски се јави

Жив и здрав е и во Будимпешта е

Повеќе

Започна реконструкцијата на патот Гевгелија - Негорци

Од вчера на терен е градежна механизација која започна подготвителни работи за

Повеќе

Распишана потерница по Груевски

По барање на Кривичниот суд, денес МВР во 16:30 распиша потерница по екс

Повеќе

Една година локална власт во Гевгелија

Прес на градоначалникот на општина Гевгелија - Сашо Поцков за остварувањата во

Повеќе

Прва награда за гевгелиските ученици Софија и Илија на „Месецот на науката 2018“

Вториот ден од манифестацијата „Месец на науката 2018“ што се одржа во

Повеќе

Париз ја собра светската елита

 
 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.