Secret Place - последната песна на Тоше

Сабота, 03 Ноември 2018

Видео: Необјавената песна на Тоше Проески подготвена за старт на неговата меѓународна кариера, по промицијата во октомври, доби свој најнов видео запис

 

 

Необјавената песна на Тоше Проески подготвена за старт на неговата меѓународна кариера, по промицијата во октомври, доби свој најнов видео запис.

Музиката и продукцијата е на Енди Рајт, англучанец кој ја подготвуваше нашата ѕвезда да се претстави пред англискиот пазар предвидувајќи му успешна светска кариера заради неговите извонредни гласовни можности. Албумот е изработен во студиото на англискиот продуцент Енди Рајт. Освен песната од видеото „Secret Place“ е и наслов на последниот албум на кој работеше Тоше со Енди насловен исто така „Secret place“ и на него се наоѓаат седум нови песни и три обработки на познати хитови кои ги пее Тоше.

Слушнете ја досега необјавената песна на нашиот незаборавен Тоше, иако заминаа 11 години откако останаа само неговите песни, и глас, и сеќавање на една прерано прекината балканска и свестка кариера со несреќата со која се раздели од сите кои ги сакаше најмногу, луѓето и неговата публика.

  

Last modified on Сабота, 03 Ноември 2018 - 19:21

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Првите капачи во Дојран

Сончевите денови од топлиот продолжен викенд со температури до 29 и 30 степен

Повеќе

Чествување на Светите Кирил и Методиј

Гевгелиската епархија и Црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Гевгелија денеска и

Повеќе

Одбележан Патрониот празник на ООУ „Крсте Мисирков“ Гевгелија

Патрониот празник на Општинското основно училиште „Крсте Мисирков“ од Гевгелија

Повеќе

Заев ги разреши сите претседатели на Општински ограноци на СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека донел одлука за разрешување на сите

Повеќе

СДСМ: Социјалната помош ќе порасне за 300 % од сегашните 3.900 денари

Собранието на РСМ денеска го изгласа новиот Закон за социјална заштита кој ќе

Повеќе

Работилница за кинези терапија на „Мобилност“ Гевгелија

Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Гевгелија, вчера во

Повеќе

Видео: Заев во Србија на отворањето на Коридор 10

- „Се радуваме на успешните потфати на сите наши соседи“ рече Премиерот Зоран

Повеќе

Матурска парада во Гевгелија по 13-ти пат

Сто и педесет гевгелиски матуранти денеска во центарот на Гевгелија по 13-ти

Повеќе

ЦИВИЛ: Да се укинат неразумните и прескапи повластици и привилегии за

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да стават

Повеќе

Наградени ученици од ООУ „Климент Охридски“ од Миравци

Први по македонски, втори по математика, пофалени за англиски јазик, тоа е

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.