Најдобрите 20 хитови во 2018

Четврток, 27 Декември 2018

Списанието „Rollingstone“ ја објави листата на 50 хитови кои ја одбележаа 2018. Ние ви ги презентираме првите 20

 

 

Списанието „Rollingstone“ ја објави листата на 50 хитови кои ја одбележаа 2018. Во првите пет доминираат тројца машки изведувачи и три женски музички артисти. Што значи дека родовата еднаквост во сферата на забавата е застапена, односно дека женските изведувачки рамноправно се на првите позиции заедно со маѓките. Ви ги презентираме првите 20 хитови од листата на „Rollingstone“.

1. Drake, “In My Feelings”
Со типична смиреност, Обри Греам се наметна на место број еден во јули и остана таму паркирани следните месеци - негов втор хит на годината кој помина десет недели на врвот, "Во моите чувства". 2. Lady Gaga and Bradley Cooper, “Shallow”

"Shallow" е хит со кој Лејди Гага се врати на сцената. Со неговиот успех и слушаност како да вели: "Еј, поп-ѕвезда? Јас само сакав да ве погледнам уште еднаш!“ Лидерите за Оскар, Лејди Гага и Бредли Купер, се здружија во заедничка балада за слава, држејќи го вниманието само со акустична гитара и нивните гласови. Како и останатите свавни ипознати балади од „Ѕвездата е родена“, „Непромислената“ е класична рок-фантазија каде што деведесеттите никогаш не завршуваат, но сепак некако затоа се вклопува толку совршено во 2018 година. 3. Cardi B, “I Like It”

Она што го прави Карди не е само нејзината паметна уста - тоа е нејзиниот апетит за секој стил на поп музиката. "Јас го сакам" е она  што таа навистина го дава од нејзиното латино наследство, со порториканскиот рапер Бад Банни и колумбиската реге ѕвезда Ј.Балвин, врз заробениот примерок на класичниот бугалуо класик "Ми се допаѓа тоа" од Пит Родригез од 1967 година.4. Camila Cabello, “Never Be the Same”

По бавното пијано ромолење на "Хавана", Камила ги менува брзините и се впушта во огромна електро балада која докажува дека оваа девојка може да се справи со секаква песна. Во „Never Be The Same“, таа е љубовник за занес кој не може да престане да се враќа кон погрешна љубов, бидејќи нејзе едноставно не и' е доволно. За поголема кулминација, Камила издишува “Be My Baby”.5. Drake, “Nice For What”

6. Lana Del Rey, “Mariners Apartment Complex”
7. Courtney Barnett, “Charity”
8. Paul McCartney, “Come on to Me”
9. Janelle Monae, “Make Me Feel”
10. Travis Scott, “Sicko Mode”
11. Nio García, Casper Mágico, Darell, Bad Bunny, Ozuna and Nicky Jam, “Te Boté (Remix)”
12. Taylor Swift, “Delicate”
13. Snail Mail, “Pristine”
14. Sheck Wes, “Mo Bamba”
15. Kacey Musgraves, “High Horse”
16. Ariana Grande, “Thank U, Next”
17. Eric Church, “Desperate Man”
18. Shawn Mendes, “Nervous”
19. J Balvin and Nicky Jam, “X”
20. The 1975, “Love It If We Made It”

 

 

Last modified on Четврток, 27 Декември 2018 - 13:11

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Од Стојаково до Пекинг со ново македонско-грчко пријателство

Дека патувањата зближуваат докажува и последната информација која ја добиваме

Повеќе

Јовески: Знаеме како се давани парите во случајот „Рекет“

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, вели дека знаат како и од каде

Повеќе

Од ноќеска поевтинуваат горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на

Повеќе

Поставување на нови успорувачи низ улиците во Гевгелија

Работна екипа на фирмата „Ве груп“ од Радовиш денешниот неделен ден е на терен

Повеќе

Зголемен прометот на ГП Богородица, полицијата дели вода на патниците

Годишноодморските смени кои се изведуваат секој десетти ден во месецот и викенд

Повеќе

Од викендов издавање дозволи за риболов на Дојранско езеро

Новиот концесионер на Дојранското Езеро "Костреж 2018" од с.Николич упати

Повеќе

Стојачани го развиорија МК знамето на Кинескиот ѕид

По дваесет дневно патешествие двајцата автомобилисти авантуристи од

Повеќе

Прекинот на струја за викендот ОДЛОЖЕН

Од ЕВН КЕЦ Гевгелија известуваат дека најавените работи за модернизација на

Повеќе

Деца од Гевгелија на бесплатен одмор во Струга

Во организација на Министерството за труд и социјала, а во соработка со

Повеќе

Асфалтирање на улични краци во Миравци и Давидово

Улицата „Климент Охридски“ во Миравци од вчера е во работна атмосфера. Се

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.