Топ Новости

Владо Јаневски со голем концерт по повод 25 години кариера

Вторник, 05 Февруари 2019

Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера

 

 

Македонскиот пејач и текстописец Владо Јаневски следниот месец низ концерт пред својата публика ќе ја сублимира четврт вековната музичка кариера. Во сабота 16-ти Март 2019, во Вип Арена Борис Трајковски, подготвува четирчасовна забава со своите песни и гостите на концертот.
Владо е некогашен евровизиски претставник на Македонија што се одржа во Бирминген, Велика Британија на 43-то издание на Евросонг. На оваа Евровизија, Македонија и официјално зела учество, а ја претставуваше Владо со песната „Не зори зоро“. Песната била изведена на македонски јазик. Тоа било првото претставување на Македонија на Евровизија како независна држава (претходно се натпреварувала како дел од Југославија) и за прв пат македонскиот јазик се слушнал на вакво натпреварување.
Билетите за концертот се пуштени во продажба преку мрежата на www.kupikartizase.com Пола Југотон, Розе Веро 2.

Организатор на концертот е „Pragma music entertainment“.

  

Last modified on Вторник, 05 Февруари 2019 - 20:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Исчезна глечерот ОК во Исланд, за еден ден се стопија 12,5 милијарди тони мраз

Граѓаните на Исланд, но и светот, од вчера се збогуваа со глечерот Окјоклур,

Повеќе

Пожарот во гевгелиско изгоре 100 хектари нискостеблеста шума и земјоделски

Пожарот што вчера ги зафати површините со земјоделски насади, полето кај

Повеќе

Актуелно: Опожарена трева покрај железничката пруга кај Давидово го донесе

Со дојава до Пожарна Гевгелија во 11:15 часот денеска е актуелизирана акција за

Повеќе

Гевгелија донира за оштетените од пожарот

Неделниот викенд ден гевгеличани се солидаризираа со оштетените од опожарената

Повеќе

SKY Хотел повторно вработува

Шест месеци по првиот голем оглас за прием на нови работници, SKY хотел во

Повеќе

Експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица и Коридор 10

Директорот на Јавното претрпијатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ја

Повеќе

Заев: Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и педер да ја

На прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор првпат по

Повеќе

Пендаровски: Брзо расчистување на случајот „Рекет“

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска јавно побара брзо

Повеќе

Дојрански ракувања 2019 со фестивал на риба и вино

Со тридневен фестивал на рибата и виното, но со богата музичка забава синоќа

Повеќе

Олдкар тимот со донација за семејствата од опожарената зграда

Банкарски налог со уплата од 15.500,- денари е сумата која денеска ја уплатија

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.