ВИДЕО: „Месечина“ од Фолтин

Среда, 10 Април 2019

Нова песна на популарната група „Фолтин' како најава за новиот албум „МОМОМА“

 

 

Нова песна и видео на популарната група „Фолтин' како најава за новиот албум „МОМОМА“.
Албумот ќе биде промовиран во првата половина од мај.

Пред да ги чуете звуците од авторскиот тандем на „Фолтин“ снимени во студиото „Алшар“ во Скопје, еве еден стих, како увертира на занесната мелодија што ја нудат: Бранислав Николов – глас, Пеце Трајковски-Брада – гитара и сајзер, Гоце Јованоски – бас, Славчо Јовев – тапани, Пеце Николовски – кларинет и усна хармоника.

„Кај ме зеде на око
Превртлива месечино
Ме одбиваш - ме примаш
Осека и плима
Светилник на ова изгаснато небо
Само ме навлекуваш
Намигнуваш
Исчезнуваш“

Преслушајте ја одличната „Месечина“

 

Last modified on Среда, 10 Април 2019 - 08:45

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Бесплатен одмор за работниците со ниски примања

Јавниот повик за организиран одмор на работници чии месечни примања во

Повеќе

Водата во Дојранското езеро безбедна за капење

- „Најновите испитувања на водата од Дојранското Езеро покажаа дека е во

Повеќе

Убав сончев празничен ден

Гевгеличани и околните места денеска ги осветли убав сончев ден, а и неработен,

Повеќе

Денес е Задушница - ден за спомен на починатите

Православните христијани, денес и во сабота ја празнуваат Задушница, а следниот

Повеќе

Меркел до Заев: Бундестагот ќе одобри старт на преговорите со ЕУ во септември

На денешната средба на Премиерот Зоран Заев со Германската канцеларка Ангела

Повеќе

Општина Дојран во посета на збратимената општина Медулин

Веќе седум години како општина Дојран е збратимена со општина Медулин од

Повеќе

Селото Марвинци ќе добие нов асфалт

Селото Марвинци, деновиве ќе добие нов асфалт.

Од општина Валандово

Повеќе

Почна исплатата на зголемената социјална помош

Согласно правата предвидени со новата социјална реформа од денеска започна

Повеќе

Уапсен е државниот секретар во МИОА осомничен за земање мито

Корупциски скандал со Европските фондови во државата. Поради земање провизија

Повеќе

Почнува летниот распуст за учениците

Денеска е последниот училишен ден од школската година, со што почнува летниот

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.