Влатко Стефановски со нов албум „Огледало“

Вторник, 24 Ноември 2020

„Огледало“ е новиот албумски запис на најпознатиот македонски гитарист, музичар, композитор Влатко Стафановски.

Целиот материјал е со потпис на Влатко, музика, текст и аранжман, а видео записот е дело на „CroRec Digital“, секторот за видео продукција на хрватскиот музичко-издавачки гигант „Croatia Records“.

„Огледај се во мене
За да видиш која си
Огледај се во мене
За да видиш дали моја си„ - пее Стефановски во насловната албумска песна „Огледало“.

Влатко Стафановски со задоволство ги сподели со публиката на социјалните мержи и остатокот од своите нови нумери. Слушнете ја „Taftalidze Shuffle“.

И, „Гаража“. Мора да се ова спомени од детството, опеани од времето на гаража дружбите и почетоците на музичките тренинзи и подеми на Влатко, а подоцна и групата „Леб и сол“.

Следуваат „Раскрсница“, потоа „Global Warming-Lokal Freezing“...
Продажбата на новиот албум „Огледало“ ја огласи издавачот „Croatia records“ како за хрватскиот, така и за музичкиот пазар на Балканот.

Vlatko Stefanovski, gitaristički virtuoz, upravo je objavio novi studijski album! ???? "Taftalidze Shuffle", na kojem je...

Posted by Croatia Records on Friday, November 20, 2020
Last modified on Вторник, 24 Ноември 2020 - 12:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Со Закон казината и обложувалниците подалеку од училиштата

Со измени на Законот за игри на среќа објектите од овој сектор, казина,

Повеќе

Гевгелија вечерва со висока загаденост на воздухот

Гевгелија вечерва на апликацијата „Мој воздух“ осамна на листата на градови во

Повеќе

Кај Прдејци утрово спречен шверц на мигранти

Денеска, во полноќните часови, поточно 01:00 часот после полноќ полицијта

Повеќе

Донација од НОЕЛ за Болницата во Гевгелија

Пред нова година беше најавата за донација, а денеска истата беше предадена -

Повеќе

Горивата поевтинуваат за 2 денари, од ноќеска на полноќ

Вонредна седница на Регултароната комисија за енергетика, во која бензините од

Повеќе

Почина Бранка Станковска - доајенот на македонското спикерство

Попладнево, во Скопје почина првиот глас на Радиотелевизија „Скопје“,

Повеќе

Воспитувачки во Белград малтретирале 2-3 годишни дечиња

Со нога на детското стомаче, шамари, тегнење за раце, заклучување.
Во

Повеќе

Собранието со 62 гласа „ЗА“ го донесе Законот за попис

Собранието денeска со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе

Повеќе

Џо Бајден ја превзеде функцијата претседател на САД

Со свечена церемонија на која не присуствуваше претходникот Трамп, денеска

Повеќе

Од јануари пензиите повисоки за 185 денари

Усогласувањето на пензиите со трошоците за живот донесе покачување на пензиите

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.