Трикратната добитничка на Оскар вели дека како студент мислела дека да се биде актерка е "залудно" и дека носењето очила ќе и’ биде пречка во актерската кариера
Принцот возеше авион, а се сретна и со премиерот и лидерот на опозицијата во Нов Зеланд
Излезе новиот албум со седум рок песни на распеаните репортери како поткрепа на солидарниот фонд на ССНМ
Македонскиот музичар ќе настапи на заедничката сцена пред една од најзабавните, балкански групи
Во петокот, на 21ви март, нашиот рапер Слаткаристика имаше настап за паметење во Софија, Бугарија
Регионалното музичко шоу „Х Фактор Адриа“ заврши со победа на македонскиот претставник Даниел Кајмаковски
Поради непрофесионалноста и неодговорноста на организаторот, извесен господин Влатко од агенцијата Република од Австралија, трите закажани концерти на ДНК во Сиднеј, Мелбурн и Перт, беа откажани во последен момент
Најдобар странски изведувач на музичките награди Оскар во Црна Гoра и четирикратен учесник на избор на песна за Евровизија хрватската манифестација „Дора“, пејачката Нина Бадриќ, на 05.04.2014 доаѓа на концертсно остварување во Македонија
Sofia Live Club ќе биде центар на средбата на нашиот рапер со бугарската публика
Страница 21 од 26

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.