Англискиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл по венчавката станаа Војводата и Војвотката од Сасекс
Со најмногу поени од телевоутинг Израел од третото место според жирито стана севкупен победник на годинашниот избор на песна на Евровизија
Lost and Found  не влезе во финале на Евросонг 2018 Featured
Македонската група Eye Cue што ја претставуваше Македонија на годинашниот избор на Евросонг не доби доволно гласови за впез во финалниот избор за Песна на Евровизијата
Вечерва со почеток во 21 часот започнува првата полуфинална вечер за избор на песна за Евровизија 2018
Видео: Новитет на македонската естрада
Од утре па до недела, тридневниот Рок Фест во Скопје со понуда на музички, филмски и фото изложбени содржини - утрешниот музички дел е натпреварувачки
Светски познатиот DJ Avicii, еден он светските имиња на денс музиката, пронајден мртов во Оман
Холивудската убавица се здебелила 20 килограми и е препознатлива, но чувствува депресија од изгледот и новата филмска улога
Бившата Спаксица доживеала осуда од јавноста за овошната торта со која го прославила својот 44-ти роденден
Страница 5 од 26

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.