33 годишната Скарлет ја детронизира Анџелина од листата на „Форбс“ за најплатени актерки на светот
Вечерва на сцената на „Strumica OPEN Festival“ ќе биде изведено најдоброто од Каролина
Редфорд, кој овој месец полни 82 години, веќе шест децении е на филмското платно од својата 21 година.
Утринава во 5 часот во болницата во Сплит почина големиот музичар
Жоакин Феникс е новиот Џокер во „The Joker Origins“ за кој се најавува дека ќе биде многу помрачен од своите…
Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони,…
Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера лансираше видео запис за својата нова…
Нема знаци на насилство, ОЈО го истражува случајот
На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона
Страница 9 од 31

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.