Утринава во 5 часот во болницата во Сплит почина големиот музичар
Жоакин Феникс е новиот Џокер во „The Joker Origins“ за кој се најавува дека ќе биде многу помрачен од своите претходници
Заврши снимањето на последната осма сезона на серијата „Game of thrones“, во која наместо 10 епизоди како во претходните сезони, ќе има 6 епизоди кои ќе бидат временски подолги
Балканската ѕвезда, пејачката Неда Украден која оваа година полни 50 години од својата кариера лансираше видео запис за својата нова песна
Нема знаци на насилство, ОЈО го истражува случајот
На 6-ти јули со отварање на фестивалската сцена Дојран се подготвува и за почеток на туристичката сезона
Филмскиот лик на миленичката на Холивуд и продукцијата на Дизни, 40 години подоцна ќе го оживее Рене Зелвегер
Познатата актерка „очајната домаќинка“ роди машко дете и за прв пат стана мајка
Нова вратоломија - воен скок со падобран од 25.000 метри
Страница 6 од 28

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.