Голема ајкула (Cetorhinus maximus) со тежина од 330 килограми, била фатена од рибари од северниот пристаништен град Кавала и пренесена…
Грандиозната Статуата на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро во Бразил беше осветлена со пораки на надеж и знамиња на…
Ова е нов туристички проект на Црногорската Влада, од тврдина изградена во 19 век, претворена во концентрационен логор за време…
Имаат 10 дена одмор и не знаат што да прават со нив - 45% од анкетираните јапонци се чувствуваат несреќно…
Секое подарено цвеќе покрај вниманието и убавината на неговите бои носи и порака
На Месечината се спушти првото летало лансирано од Земјата, пред 53 години, во 1966 година
Во текот на својот живот родила осум деца и има 67 потомци
Видео: Жителите на село во Кенија пронашле начин на преработка на кожа од риба и нејзина употреба за изработка на…
Двојата од Бруклин, (Њујорк-САД) се 80 години во брак и се' уште вљубени
Страница 1 од 3

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.