Имаат 10 дена одмор и не знаат што да прават со нив - 45% од анкетираните јапонци се чувствуваат несреќно…
Со Диџеј градоначалник ќе се подига јавната свест за хуманоста меѓу нас
Плата од соништата - Наса бара доброволци за лежење и гледање телевизија за плата од 16.500 евра
ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков
Сака да ја испроба темната страна на животот - Британка на возраст од 104 години ќе оди во затвор поради…
Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија
Неколку тонски кит проголтал нуркач, но овој нежен џин увидел дека нешто не е во ред и го плукнал нуркачот…
Секое подарено цвеќе покрај вниманието и убавината на неговите бои носи и порака
ВИДЕО: По потекло е од Југославија, живее на северозапад од Турција, има 95 години, 12 деца и 152 внуци
Страница 8 од 26

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.