Историска реликвија претворена во сообраќајно средство на соларен погон. Се работи за првиот електричен воз напојуван во целост од сончева…
ВИДЕО: Игор Џамбазов прашува за дестинација: Госпожа каде е патот?
Имаат 10 дена одмор и не знаат што да прават со нив - 45% од анкетираните јапонци се чувствуваат несреќно…
Со Диџеј градоначалник ќе се подига јавната свест за хуманоста меѓу нас
Плата од соништата - Наса бара доброволци за лежење и гледање телевизија за плата од 16.500 евра
ВИДЕО: Еко анализа на Дејан Малзарков
Сака да ја испроба темната страна на животот - Британка на возраст од 104 години ќе оди во затвор поради…
Кинезите ја финансираат изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот, што ќе ги поврзува главните градови на Финска и Естонија
Неколку тонски кит проголтал нуркач, но овој нежен џин увидел дека нешто не е во ред и го плукнал нуркачот…
Страница 2 од 21

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.