Топ Новости
Дивеење во Гевгелија - Вторник, 24 Март 2020 09:49
Со ваква 1-во Априлска шега Телевизија 24 вести ги шоќираше своите гледачи во централниот Дневник во 17 часот.Само пред два…
Како светот се справува со самоизолацијата од корона вирусот.Ведрина и шега и по некој црн хумор.
Грандиозната Статуата на Христос Спасителот во Рио де Жанеиро во Бразил беше осветлена со пораки на надеж и знамиња на…
Распеани балкони против корона. Диско на балкон и балконска публика - така се забавуваат жителите во Италија. Таму е воведен…
Италија е со затворени граници по прогласувањето на земја со висок ризик во Европа, поради големиот број случаи со корона…
Средношколец од Србија направи ракавица за помош на слепи луѓе. Ненад Крстиќ е креатор на „паметната ракавица“ која може да…
Какво време дојде, не може ни во затвор да оди кој сака. Судот е во карантин, опсипан со криминални распити…
Кина го претстави најбрзиот паметен воз на светот кој вози 350 километри на час без машиновозач. Со 5G сигнали, безжично…
Прв пат од нуклеарната катастрофа од 1986 година, во чернобилскиот град на духови Припјат е накитена елка. Наместо вообичаени новогодишни…
Страница 1 од 23

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.