ВИДЕО: Ѓубре од нашите простори

Вторник, 24 Септември 2019

Нова Диверзија на Дејан Малзарков.
- „Се отвара нова Олимпијада. Се вика „Фрлајте ѓубре насекаде. Е, Македончето ако не а тепе тука, да зиме прво место, златна медаља, не знам уф шо ќе зиме. Уф ништо друго“.

Ова е новата порака на Дејан. Од една страна чистиме, а секој ден ново губре не' опкружува. Состојбата со чиста животна средина треба да ја одржуваме сите, а не само комуналците и повремените еко акции. Тоа значи, прописно фрлање и складирање на отпадот во канти и легални депонии, а не да создаваме слики од расфрлани хартии, најлон кеси, пластика, насекаде околу зеленилото кое не' опкружува, особено на излез од населените места до патиштата, каде необзирните поминувачи фрлаат се' што им е вишок во текот на патувањето.

Погледнете. И хуморот има своја порака.

Last modified on Вторник, 24 Септември 2019 - 16:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Тридневен фестивал на храна и вино во Гевгелија

Денот на општина Гевгелија 7-ми нoември ќе биде почеток на најавениот тридневен

Повеќе

Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за НАТО за Македонија

Со 84 гласови „ЗА“ и 2 против Американскиот Сенат, доцна синоќа во забрзана

Повеќе

Италија го враќа прашањето за почнување на преговорите, Макрон доаѓа во Скопје

Италија ќе го враќа прашањето за преговорите за членство на Македонија и

Повеќе

Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020

По четиричасовна дебата на лидерите на релевантните политички партии

Повеќе

Пендаровски: Македонија продолжува на патот кон ЕУ

- „Не постои друга алтернатива на подолг рок освен членство во Европската

Повеќе

Запленети 11 килограми дрога на Богородица

Денеска, сабота 19 октомври, во текот на работниот ден, царинските работници на

Повеќе

Јубилејна 20-та Ракијада во Валандово

Земјоделскиот одгледувач, лозар и ракијар Васил Пиндеров од Пирава ја понесе

Повеќе

Премиерот Заев по повод заклучоците на Европскиот Совет

По враќањето од Брисел и одлагањето на одлуката за почеток на преговори на

Повеќе

Златна награда „Глобаллокал“ за Општина Гевгелија

Општина Гевгелија е добитник на Златната награда „Глобаллокал“ во Средна и

Повеќе

Донесени заклучоците: Европскиот совет ќе се наврати на прашањето за Македонија

Самитот на европските лидери заврши без договор за отворање преговори со

Повеќе

 
 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.